Lustral Nedir, Lustral Yan Etkileri, 50 Mg Fiyatı *2021

Lustral Nedir, Lustral Yan Etkileri, 50 Mg Fiyatı *2021

Lustral Nedir, sertralin içeren, Pfizer adlı bir ilaç grubu tarafından üretilmiştir. Ayrıca Lustral Yan Etkileri de kullanılmadan önce göz önünde bulundurulmalıdır. Lustral 50 mg tercihlere göre değerlendirilmektedir. Genellikle depresyon tedavileri, panik atak, travma sonrası stres bozukluğunu tedavi etme amaçlı kullanılan bir antidepresan ilacıdır.

Lustral Ne İşe Yarar Serotonin adı verilen kimyasal beynimizde sinir hücreleri arasındaki iletişim sağlamaktadır. Bu kimyasal kişinin ruhsal durumunu, duygularını ve davranışlarını etkilemektedir. Depresyon, stres bozukluğu ve anksiyete durumlarında beyinde salgılanan serotonin azalmaktadır. Lustral nedir? beyinde azalan serotonin miktarını artırarak ruh halini iyileştirmeye, panik atakları azaltmaya yardımcı olur. İlacın tam etkilerini göstermesi kişiden kişiye değişmesiyle birlikte genelde dört ila altı hafta arasında etkisini göstermektedir. Lustral 50 Mg Fiyatı ve 100 Mg Fiyatı arasında çok büyük değişiklerde yoktur. Birçok depresyon vakalarının tedavisinde kullanılan bir ilaç olmasının yanı sıra daha az yan etkiye sahiptir. Türkiye’de sadece tablet formunda satışı yapılmaktadır. Kullanmadan önce kesinlikle doktor tarafından reçete alıp öyle kullanmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü yan etkileri diğer depresyon ilaçlarına göre az olsa da doktor önerisi olmadan kullanmak size zarar verebilir.

Lustral Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?

Lustral Nedir ilacını kullanmadan önce ilaç hakkında bilgi sahibi olmanızı ve mutlaka ilacı doktor reçetesi ile almanızı öneririm. Lustral Kullananlar ilacı aldıktan sonra doktorunuzun size verdiği yönergelerle kullanmanızı sizin için daha sağlıklı olacaktır. Lustral ilacının doğru bir şekilde kullanılması kişinin sağlığı için önem arz etmektedir. Aşağıda sizin için doğru kullanım hakkında bilgilerimi paylaştım:

 • Doz ayarını doktor yada ilacınızı aldığınız eczaneden isteyin genellikle günde bir doz kullanıldığını gözlemledim.
 • İlacı aç karnına yada tok karnına alabilirsiniz herhangi bi sorun teşkil etmeyecektir. Herhangi bir sorun yaşamamak için tok karnına almaya özen gösterebilirsiniz.
 • İlacın kullanımı süresince uykusuzluk belirtileri olduğunu gözlemliyorsanız ilaç kullanım saatinizi uykudan uyandığınız vakitlere göre ayarlayabilirsiniz.
 • Aynı şekilde sürekli kullanımda vücutta uyuşma ve uyuklama hali görünürse ilaç tüketim saatini uyumadan hemen önce olarak ayarlayabilirsiniz
 • Bütün antidepresanlarda olduğu gibi Lustral 50 Mg ilacını aniden bırakmanız zararlı olabilir, doktorunuzun gözetiminde bu şekilde kararlar alınmalıdır.

 

Lustral Nedir

Lustral Yan Etkileri ve Zararları?

Lustral Yan Etkileri, ilacı kullanan kişiden kişiye tamamen değişmektedir. Burada paylaşacağım yan etkiler genellikle karşılaşılan yan etkilerdir. Ayrıca Lustral Yan Etkileri Ne Zaman Geçer tedavinin ilk günlerde genellikle şu yan etkiler görülür, Bunlar yaygın olarak Lustral ilacını kullananların deneyimlediği yan etkiler. Sizde bunları hiçbiri görünmeyebilir bu yan etkiler görünmeye başladığında doktorunuza bu durumu iletin.

 • Baş dönmesi,
 • Ağız kuruluğu,
 • Halsizlik,
 • Mide bulantısı,
 • Uyku bozukluğu ,
 • Ciltte kızarıklık,
 • Erkeklerde erken boşalma,
 • Nefes almada zorluk çekme,
 • Dudaklarda şişme

 

Lustral 50 Mg Yan Etkileri konusunda doktorunuz gerekli tüm bilgileri size verecektir ancak bazı durumlarda sizin de doktorunuza vermeniz gereken bilgiler bulunmakta. Geçmişte antidepresana yada farklı ilaçlara alerjiniz olmuşsa bunu psikiyatristinize bildirmeniz sizin için önem arz ediyor.  Ayrıca Lustral Cinsellik konusunda sorun yaratabilir, uzman bir doktordan bu konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Gebelik döneminde kullanılmasının sağlıklı olduğuna dair pek bilimsel araştırma yoktur o yüzden kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

] }
141 Beğen

Bir Cevap Yaz