Adet Kanaması Nedir?**Güncel2022

Adet Kanaması Nedir?**Güncel2022

Adet Kanaması Nedir? Adet kanamasının geciktirilmesi, regl tarihleri tatil ya da önemli günlere denk gelen kadınların üzerine araştırma yaptığı konular arasında görülmektedir. Aslında bakıldığında bu durum kadınların sahip olduğu sosyal hayatları için önemli görülmektedir.

Adet Kanaması Nedir? Buna ek olarak adet kanamasını geciktiren ilaçların olduğu da bilinmektedir. Bu durum toplum içerisinde yaygın bir kullanıma sahip olan ilaçlardandır. Adet Kanaması Nedir? Sizler de adet kanaması nasıl geciktirilir üzerine araştırmalar gerçekleştiriyorsanız, işte bu yazımız içerisinde detayları bulabilirsiniz.

 Adet Kanamasını Geciktirmek İçin İlaç Kullanımı

Adet Kanaması Nedir? Aslında bakıldığında günlük yaşantısında doğum kontrol hapı kullanan kadınların, söz konusu ilacı kesmemesi dahilinde adet kanaması görmediği bilinmektedir. Bu yöntem adet kanamasının gecikmesinde kullanılan yöntemler arasında görülmektedir.

Buna ek olarak bir doğum kontrol hapı kullanmayan kadınların ise içerisinde progesteron içeren ilaçları kullanması önerilmektedir. Adet Kanaması Nedir? Söz konusu ilacın kullanımına başlanması ise adetten üç gün önce olarak belirtilmektedir. Adetini geciktirmek isteyen kadınların bu ilaçları da istedikleri süre boyunca kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Uzmanlar tarafından söz konusu bu ilaçların yaklaşık on gün art arda kullanılması önerilmektedir. Aslında bakıldığında adet geciktiren ilaçların kadınlarda hormon düzeyini etkilediği ve fazla kullanımda da hormon düzenini bozduğu ve bunun sonucunda da adet düzensizliği yarattığı belirtilmektedir.

Adet Geciktirici İlaçları Kullanmaması Gereken Kişiler

Söz konusu adet geciktirici ilaçları kullanmaması gereken kişiler aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir.

  • Karaciğer hastalığı olan kişiler bu listenin ilk sırasında yer almaktadır,
  • Sigara kullanan ve fazla kiloya sahip kişiler,
  • Hamilelik şüphesi yaşayan ve anne olmak isteyen kişiler.

Diğer ilaçlarda olduğu gibi adet geciktirici ilaçların bazı yan etkilerinin de olduğu görülmektedir. Bu yan etkilerin genel itibari ile adet kanamasında artış, şişkinlik, baş ağrısı olarak bilinmektedir.

] }
47 Beğen