En Etkili Karın Egzersizleri

En Etkili Karın Egzersizleri

En etkili Karın Egzersizleri, Spor yaparken genellikle hareketsiz yaşam tarzıyla ortaya çıkan, çok sayıda kişinin karın bölgesinde sadece biraz fazla miktarda yağa sahip olduğu durumlarda sorgulanır. Ya da son zamanlarda çok fazla kilo vermiş olmanız ancak karnınızdaki inatçı yağ tamamen kaybolmadıysa sorgulanır. Cesaretiniz kırılmasın. En etkili karın egzersizleri, her gün 30 dakikalık bir çaba ile bu yağı eritecektir. Eğer özel ekipmana sahip değilseniz bile her türlü müzik dinlerken veya televizyon izlerken de bunu başarabilirsiniz.

Önerilen 1. Tip karın egzersizleri, mevcut olduğunuz konuma ayak uyduracak egzersizleridir. Her yerde ve her konumda yapabileceğiniz olan mekik egzersizi bu noktada sizin hayatınızı kurtaracaktır. Bu kolay egzersiz, dizler bükülmüş ve ayaklar yere düz bir şekilde sırtüstü yere yatarak başlar. Dirsekleriniz dışa bakacak şekilde iki elinizi boynunuzun arkasında birleştirin ve mekik hareketinize başlayın!

En etkili Karın Egzersizleri

Mekik esnasında ayaklarınızı yere düz tutun, göğsünüzü yukarı doğru çekin, yüzünüzü görmeden dirseklerinizi öne doğru getirin ve dizlerinize dirseklerinizle birlikte dokunun. Yüzüstü pozisyona geri dönün ve tekrarlayın. Programınıza başlarken, 25 mekikle başlayın ve her iki günde çektiğiniz mekik sayısını 5 arttırın. Kolayca 50 tane yapabildiğiniz zaman, daha zor oturma ve egzersiz biçimlerine hazırsınız demektir.

Yine bir başka iyi karın egzersizine bakalım. Ayaktayken ayaklarınızı yan yana getirin ve 25’er kez sağ ve solunuza dönme hareketi yapın. Bu 25 kez yaptığınız hareket bittikten sonra belinizi tamamen bükerek ayak parmaklarınıza dokunun. Yine mekik egzersizindeki gibi 25 adetle başlayıp her 2 günde bir yaptığınız sayıyı 5 arttırarak ilerleyebilirsiniz. Bu hareketi daha da zorlaştırmak istiyorsanız ayak parmaklarınıza el parmak uçlarınızla değil de avuç içlerinizle de dokunmayı deneyebilirsiniz.

Yine karın kaslarının en etkilileri arasında plank hareketi bulunmaktadır. Plank hareketinde kollarınız ve ayaklarınız üzerinde yere paralel olacak şekilde havada kalırsınız. Dirsekleriniz ve ayak parmaklarınızdan kuvvet alarak yere paralel şekilde havada kaldığınız sürece karın kaslarınız gerilerek çalışmaya başlar. Plank hareketi sadece karın kasları değil diğer kasları da çalıştırmaktadır. Rektus kasları, kalça kasları gibi kaslar da plank hareketinde çalışmaktadır. Bu harekete de tek sette 10 adet olacak şekilde 3 setten günde 30 ile başlayabilirsiniz. Daha sonra alışmaya başladıkça sayıyı arttırabilirsiniz.

] }
40 Beğen

Bir Cevap Yaz