Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nedir?**Güncel 2022

Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nedir?**Güncel 2022

Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nedir? Bu yazımızda baş ağrınızın gerilim tipi baş ağrısı olup olmadığını anlamanızı sağlayacağız ve gerilim tipi baş ağrısının tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nedir? Gerilim tipi baş ağrısı, kasların fazla kasılmasından kaynaklanan baş ağrısı türüdür. En büyük tetikleyicileri, fazla kafein tüketimi, stres ve uyku sorunlarıdır. Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nedir? Gerilim tipi baş ağrısının belirtileri arasında başta sıkışma hissi, başın ağırlaşması tarzında ağrılar bulunur ve orta şiddetli bir ağrıdır.

 

Gerilim Tipi Baş Ağrısının Tedavisi

 

Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nedir? Baş ağrısının tedavisinde doktor tarafından verilen ağrı kesiciler kullanılabildiği gibi kendinizin de hayatınızda yapacağı bazı değişikliklerle gerilim tipi baş ağrısından kurtulabilirsiniz. Gerilim tipi baş ağrısının tedavisi için evde alacağınız önlemler, öncelikle stres seviyenizi kontrol edebilmenizdir. Bunu başarabilmek için kendinize zaman ayırmalı, hoşunuza giden aktiviteler yapmalı ve bazı canınızı sıkan konuları boş verebilmeyi öğrenmelisiniz. İkinci bir yöntem olarak kaslarınızın ağrıyan bölgelerine sıcak uygulama ya da soğuk uygulama yapabilirsiniz. Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nedir? Dilerseniz soğuk bir buz torbası ile kompres yaparak, dilerseniz de ılık bir duş alarak veya sıcak havlu ile kompres yaparak gerilim tipi baş ağrınızdan kurtulabilirsiniz. Üçüncü bir yöntem olarak postürünüzü düzeltmenizi öneririz. Düzgün ve dik bir duruş, kaslarınızda meydana gelecek olan gerilmeyi ve kasılmayı önleyebilir. Ayakta dururken sırtınızı geriye itin, karın ve kalçanızı sıkın. Otururken de dik oturun ve başınızı öne eğmeyin.

 

Gerilim Tipi Baş Ağrısı ile Başa Çıkma Yöntemleri

 

Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nedir? Gerilim tipi baş ağrısı ile başa çıkabilme yöntemleri arasında vereceğimiz yöntemlerin ilki doktorunuzun verdiği ağrınızı geçirecek ilaçları kullanmak, ikincisi evde alternatif olarak yapabileceğiniz yukarıda belirtmiş olduğumuz uygulamaları yapmak, son olarak da akapunktur, masaj ve nefes egzersizleri gibi alternatif tıp yöntemlerinden faydalanmaktır. Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nedir? Bir de bu ağrının kronikleşmesi durumunda terapistlerden destek alabilirsiniz.

 

 

] }
37 Beğen