ılık su içmek Zayıflatır mı?

ılık su içmek Zayıflatır mı?

Uzmanlar, sağlıklı bir bedene sahip olmak için su tüketiminin önemini birçok kez vurgulamaktadır. Sağlıklı bir yaşam için dengeli beslenmenin yanında, bol su tüketmenin de önemi büyüktür. Yapılacak basit detoks suları ile birlikte kilo vermek çok daha kolay olacaktır. Peki ılık su içmek zayıflatır mı? Ilık su sabah kalkar kalkmaz içildiğinde metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur.

Ilık su içerek güne başlayan kişiler, gün içinde yaşanacak sindirim problemleri ile de karşılaşmazlar. Ilık suyun içine yarım limon sıkılarak detoks suyu elde edilebilir. Bu detoks suyu aç karnına içildiğinde kilo vermede de oldukça yardımcı olmaktadır. Hem metabolizmayı çalıştırdığı için hem de yağ yakımı hızlanmasına etki ettiği için oldukça önerilen bir destekçidir.ılık su içmek Zayıflatır mı?

ılık Su İçmek Zayıflatır mı?

Vücudun günlük su ihtiyacı 2 ile 3 litre arasında değişmektedir. Bu su ihtiyacı yeteri kadar karşılanmaz ise vücutta bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Yorgunluk, baş dönmesi, halsizlik gibi problemler ile karşılaşılmaması için bol bol su tüketimi önemlidir. ılık su içmek zayıflatır mı? Ilık su içmenin faydaları nelerdir? Gibi soruların cevaplarını birkaç maddede şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ilık su içmek, sindirim problemlerinin önüne geçer.
  • Karaciğerin yağlanması gibi problemlere karşı etkilidir.
  • Böbrek hastalıklarına karşı su kullanımı çok önemlidir.
  • Ilık su, vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur.
  • Cilt için doğal bir kaynaktır. Cilt güzelliğine faydalıdır.
  • Metabolizmaya yaptığı etkiden dolayı tüm doktorlar ılık su içmenin çok faydasının olduğunu söylemektedir.
  • Aç karnına ılık su içmek, vücudun ve iç organların aktif bir şekilde çalışmasını sağlar.
  • Su içmek, kişiyi daha dinç ve enerjik hissettirir.

ılık Su içmek Zayıflatır Sadece Su İçmekte Değil!

Kadınlar arasında oldukça popüler olan birkaç detoks suyu ve zayıflamaya yardımcı tarifler mevcuttur. Bu tarifler bazen tat bakımından herkese uymayabilir. Suların içine katılacak farklı tatlar ile ılık sulara ve detoks sularına daha lezzetli bir hal kazandırılabilir. ılık su zayıflatır mı? diye soran herkes aşağıdaki yöntemler ile daha kolay zayıflayacak.

ılık limonlu su! Limon içerisinde barındırdığı bol miktardaki C Vitamini sayesinde sağlığa oldukça yararı vardır. Tamamen doğal olan bu suyu her yere götürme şansınız da var. Ilık su ve yarım limon suyu birlikte tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olacaktır.

Tarçınlı ılık su! Tarçın vücuttaki şekeri dengeleyeceği için günlük şeker alma ihtiyacını da azaltacaktır. 1 litre suyun içine bir tane tarçın kabuğu atıp bütün gün boyunca bu su tüketilebilir. Bu detoks suyu, içerisinde bulunan tarçın ile tatlı severlerin şeker isteğini de keseceğinden zayıflamak çok daha kolaylaşacak!

Naneli limonlu su! Detoks sularının içinde belki de en fresh olanı bu tariftir. 1 litre ılık suyun içine yardım limon dilimleyerek ve birkaç nane yaprağı ekleyerek bu suyu elde edebilirsiniz. Oldukça popüler olan naneli limonlu detoks suyu tarifi ile zayıflamak, artık çok daha kolay!

 

] }
46 Beğen

Bir Cevap Yaz