Crohn Bağırsak Sendromu (IBS)

Crohn Bağırsak Sendromu (IBS)

Crohn Bağırsak Sendromu (IBS) Hastalarının Yapması Gereken 3 Şey

Dünya üzerinde azımsanmayacak kadar insanın Crohn Bağırsak Sendromu ve Crohn Hastalığı gibi bir tür sindirim bozukluğundan muzdarip olduğu söyleniyor. Tıbben tedavi edilemez olarak kabul edilmesine rağmen, Crohn ve IBS hastalarının umutlarını kaybetmelerine gerek yoktur. Koşullar ortadan kaldırılamasa da semptomlar ve sıkıntı kontrol edilebilir. Tıp biliminin iyileştiremeyeceği, sağduyu, bilgi ve bağlılığın bastırabileceği bilgisi bu hastalıkta çoğu zaman doğrudur.

Pek çok alanda, tıbbi ilerlemenin hastalığın elindeki birçok acıya atılım ve umut getirmesi birçokları için bir hayal kırıklığıdır, ancak yine de kanatlarda zamanlarının gelmesini ümit eden sessiz bir yüzde beklemektedir.

Öyleyse Crohn ve IBS zincirlerini nasıl gevşetebiliriz?

  1. Bilgi Alın.

Günümüzün süper hızlı ve açık iletişim dünyasında, birinin sessizlik veya herhangi bir şey için cehalet içinde acı çekmesi için hiçbir neden yok. Kütüphaneye yapacağınız basit bir gezi, Crohn Hastalığı ve İrritabl Crohn Bağırsak Sendromu gibi hastalıkları kontrol etmek için olasılıkları ve yöntemleri özetleyen birçok kitabı ve kılavuzu ortaya çıkaracaktır. İnternette hızlı bir arama, vücudunuzda tam olarak neler olup bittiğini keşfetmeniz için birçok fırsat ve yolu ortaya çıkaracaktır.

Crohn Bağırsak Sendromu
Crohn Bağırsak Sendromu
  1. Destek Alın.

Aynı şekilde cahil olmanın bir mazereti olmadığı gibi, yalnız kalmanın da bir sebebi yoktur. Crohn Hastalığı ve İrritabl Bağırsak Sendromu (IBS) teşhisi konulduktan hemen sonra bazı insanlar bir inkar aşamasından geçerler – bu doğaldır – ama aynı zamanda kendinizi toparlamak ve rahatsızlığınızla yüzleşmek için bir zaman gelir – ama bu tek başınıza olduğunuz anlamına gelmez. Hayatı dolu dolu yaşamanıza yardımcı olacak, teşvik edecek ve motive edecek ve nasıl yapılacağı konusunda fikir verecek birçok destek grupları vardır.

  1. Kontrolü Elinize Alın

Genel ilke bir yanılsama olsa da (sonuçta, hepimiz yaşamdaki kontrol edilemeyen faktörleriz) – Crohn bağırsak sendromu ve IBS hastalarının, kendilerini özgür hissetmeye ve hayatı yaşamaya başlayabilmeleri için hastalıklarıyla başa çıkmak için çalışmaları kesinlikle gereklidir. Çoğunluk için, aslında o kadar da zor değil – Bilgilendirme ve Destek Alma sürecinden geçtiğiniz sürece. Tecrübelere göre kalıcı ve faydalı olan kontrolü ele geçirmenin tek yolu bilgi ve desteği almaktır. Dikkatli izleme, sıkı bağlılık ve sürekli farkındalık ile hak ettiğiniz hayatı yaşayabilirsiniz.

Sağlık konularına göz atmak için tıklayın

] }
42 Beğen

Bir Cevap Yaz