Yoğun İş Programınızda Diyet Yapmak

Yoğun İş Programınızda Diyet Yapmak

Diyet yapmak gelince, çoğumuz başarımızın önündeki bir numaralı engelin beslenme ihtiyaçlarımıza uygun yemekleri ve atıştırmalıkları hazırlamak için zamanın olmaması olduğunu görürüz. Güveçte bir şeyler pişirmek veya yememiz gereken sağlıklı ve besleyici yemeği hazırlamaktan ziyade son çare fast food’a başvurmak genellikle çok daha uygundur. Bunun yerine yapabileceğiniz bazı şeylere bakalım:

Haftada Bir Pişirme Yöntemi

Bu yöntemle, bir günde bir hafta yetecek kadar yemek pişirirsiniz. Bu, haftanın her gecesi yemeye hazır diyet dostu bir yemeğiniz olduğu anlamına gelir. Tüm aileniz diyet yapıyor veya sizinle daha sağlıklı besleniyorsa, bu durum için de işe yarar. Diyet yapmak ve tüm aileniz için daha sağlıklı yeme alışkanlıklarını yemeğe dahil etmek, çocuklarınıza örnek olmanın harika bir yoludur ve sizi motive edecektir.

Haftada bir kez yemek pişirirken, hemen tüketilmeyecek yiyecekleri dondurur ve sabah işten eve geldiğinizde pişirmek için yiyecekleri yersiniz veya akşam yemeğinizin zamanı geldiğine karar verirsiniz. Bu, haftalık takviminizde kaç futbol maçı, dans antrenmanı ve grup resitali olursanız olun işe yarayan bir süreçtir. Aileniz için haftanın her gecesi harika bir yemek yerken diyetinize sadık kalabilirsiniz.

Diyet Yapmak
Diyet yapmak

Ayrıca, bu yemekleri hızlı öğle yemekleri veya atıştırmalıklar için kolayca değerlendirilebilir hale getirmek için buzdolabınızda meyve, sebze ve salata malzemelerini temizleyip kestiğinizden emin olmalısınız. Diyet yaparken bu yiyecekleri hazır bulundurmak, daha yüksek kalorili önceden paketlenmiş yiyecekleri atıştırmanın cazibesine karşı koymanıza yardımcı olurken, aynı zamanda günde 5 porsiyonunuzu almanıza yardımcı olacak hazır taze meyve ve sebzeleri temin etmenize yardımcı olur.

Ayrıca, hızlı ve kolay bir süt ürünü olarak uygun şekilde paketlenmiş bazı yoğurdu elinizde bulundurmalısınız. Şekersiz puding kapları, hızlı ve kolay bir şeye ihtiyaç duyanlar için bir başka iyi atıştırmalıktır. Kilo verme hedeflerinize başarıyla ulaşmak için hazırlık ve planlama çok önemlidir. Mümkün olduğu kadar önceden yiyecek hazırlayarak, çoğumuz diyet yapmadığımız zamanlarda hayatta kaldığımız yüksek kalorili önceden paketlenmiş yemeklerin ve atıştırmalıkların rahatlığını asla kaçırmayacaksınız.

Yoğun Programda Diyet Yapmak En Küçük Zamanınızı Bile Değerlendirin

Bir başka zaman tasarrufu da, fitness fırsatlarınızı gün içinde kullanmaktır. Her gün bir uzun egzersiz yapmak yerine, günün en sıradan bölümlerine küçük bir spor aktivitesi getirmenin yöntemlerini bulmaya çalışın (öğle yemeğinde merdiven çıkın, otoparkın en üst katına park edin ve aşağı-sonra yukarı yürüyün. merdivenlerden), süpermarketin kapısından uzağa park edin ve alışveriş merkezinizin açıkça işaretlenmiş bir yürüyüş yolu olup olmadığına bakın. Yoğun günlerimizde çoğumuzun spor yapmak için sahip olduğu gizli fırsatlara hayran kalacaksınız. İşin püf noktası genellikle zamandan ziyade etkinlikleri keşfetmektir.

Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, diyet yapmak düşündüğünüz kadar zaman alıcı olmak zorunda değildir. Diyet uygulamalarınızı planlarken yukarıda bahsedilen ipuçlarını ve tavsiyeleri dikkate aldığınızdan emin olun.

] }
34 Beğen

Bir Cevap Yaz