Ünlülerin Hamilelikte Nasıl Kilo Almadıklarını Hiç Merak Ettiniz mi?

Ünlülerin Hamilelikte Nasıl Kilo Almadıklarını Hiç Merak Ettiniz mi?

Ünlülerin hamile kalmadan önceki kilolarına nasıl bu kadar çabuk döndüklerini hiç merak ettiniz mi? Bunun nedeni, hamilelikleri sırasında kendilerini fazla kilo almaktan alıkoymalarıdır. Bebeğin büyümesi, plasenta, rahim veya fazladan kan beslemesine bağlı olmayan kilo artışları fazla kilo olarak kabul edilir. Hekimlere göre, bir kadının fazla kilo almadan tamamen sağlıklı bir bebek doğurması mümkündür. Bu yönergelere uymanız, fazla kilo almanızı önlemeye yardımcı olacaktır.

Uygun Kilo Alma

Öncelikle, ne kadar kilo alımının normal olduğunu, çünkü bu kilonun bebeğin doğumundan sonra verilmesi gerektiğini ve ne kadar kilo alımının aşırı olduğu arasındaki farkı bilmeniz önemlidir. Hamilelik öncesi şekli farklı olan kadınlar, hamilelik sırasında farklı miktarlarda kilo almalıdır; örneğin formda bir kadın 11 kilogram, zayıf bir kadın 13 kilogram, fazla kilolu bir kadın ise sadece 7 kilogram alabilir, bunlar normaldir. Çoğu durumda hamile kadın, bebeğin gelişimi sırasında yavaş yavaş kilo alır. İlk üç aylık dönemde kadın genellikle 2 ila 4 kilo kaybeder, ardından bebek doğana kadar haftada 2 ila 4 kilo artar.

Bu kiloları kazanmak neden gerekli? Ek ağırlık, bebek, rahminiz, diğer dokular ve büyümekte olan bir bebeği desteklemek için önemli olan daha fazlasından oluşur.

İşte kiloların ne için kazanıldığının ayrıntılı bir dökümü:

  • Öncelikle bebeğin kendisi yaklaşık 7 veya 8 kilo artışa neden olmalı ve rahminiz 2 ila 5 kilo almanıza neden olmalıdır.
  • Bebeği tutan plasentanızın gelişimi 2 ila 3 kilo almanıza neden olmalıdır
  • Göğüs dokunuz büyüdükçe, yaklaşık 1 ila 2 kilo koymalısınız ve ayrıca emzirmeyi ve bebeği doğurmayı desteklemek için 3 ya da 4 kg yağ almalısınız.
  • 1 – 1.5 kilo ise genellikle amniyotik sıvının ağırlığıdır.
  • Bebek için gerekli olan kan miktarındaki artış nedeniyle 4 kilo almalısınız.

Genel olarak bunun ötesinde herhangi bir kilo, bebeğin gelişimi için ihtiyaç duymadığınız fazla kilodur. Bebek doğduktan sonra vermesi zor olan kilo budur.

kilo alma

İki kişilik yemek efsanesi

İki kişilik yemek yeme fikri aslında bir efsanedir ve fazla kilo almanıza neden olabilir. Yıldızların farkında olduğu bir gerçek, hamile bir kadının sağlıklı bebek büyümesini desteklemek için diyetini yalnızca 100 ila 300 kalori artırması gerektiğidir. Bir kase mısır gevreği ve bir elma yemek kabaca bu kadar kalori sağlar. Bunu duymak istemeyebilirsiniz, ancak bundan daha fazla kalori tüketmek yalnızca vücudunuzda depolanan yağ miktarını artırır. Hamileliğiniz sırasında, yağ aldığınızı fark etmeyebilirsiniz, ancak daha sonra hamilelik öncesi kıyafetlerinizi giymeye çalıştığınızda, kesinlikle anlayacaksınız.

Bu nedenle, fazla kiloların oluşmasını önlemek için, hamilelik sırasında aşırı yüklenmemeye dikkat etmeniz gerekir. Diyetiniz, taze meyve ve sebzeler, yağsız etler ve tam tahıllardan yapılmış ekmek gibi yiyecekler yemek konusunda akıllıca kararlar vermelisiniz. Bunu yapmak bebeğinize büyümesi için ihtiyaç duyduğu beslenmeyi sağlarken aynı zamanda formda kalmanıza yardımcı olur.

Kiloya Dikkat Etmenin Yolu Egzersiz

Ünlü dergilere bakarsanız, bu yıldızların sıklıkla yürüyüşe çıktığını göreceksiniz. Bunun neden olduğunu hiç merak ettiniz mi? Doktorlar, normal sağlık durumundaki hamile kadınlar için egzersiz yapmanın iyi olduğunu söylediler. Eğer arzuya teslim olursanız, kalori yakmanın iyi bir yolu uzun bir yürüyüş yapmaktır; ek bir bonus olarak, eklenen kan akışı ile ruh hali değişimleriniz azalacaktır. Bu, ünlülerin kilo vermemesinin bir yolu daha.

Lütfen unutmayın, bu ipuçları hamilelikte kilo alma konusunda doktorlarıyla görüşen sağlıklı kadınlar içindir. Kadınların sağlıklı kalabilmeleri için hamileyken belli bir miktar kilo almaları önemlidir. Uygun miktarda kilo almamak hem anne hem de doğmamış çocuğu için sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu konuda doktorunuzu görmelisiniz.

] }
31 Beğen

Bir Cevap Yaz