Misol 50 Mg, Misol 100 Mg ve Yan Etkileri Nelerdir?

Misol 50 Mg, Misol 100 Mg ve Yan Etkileri Nelerdir?

Misol, ruhsal çöküntü veya takıntılı davranışlara karşı kullanılan bir antidepresan ilacı olarak bilinmektedir. Misol 50 Mg, ve Misol Yan Etkileri depresyon, saplantı, takıntılı bozukluk, panik bozukluğu, travma sonrası stres bozukluğu, sosyal fobi veya aşırı huzursuzluk sorunlarında kullanılan bir ilaçtır. Eğer sizde bu hastalıklardan birisine sahipseniz veya sahip olduğunuzu düşünüyorsanız doktorunuza danışmanız durumunda Misol kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanmadan önce Misol ilacının yan etkilerini de bilmek önem arz etmektedir. Misol 50 Mg ve 100 Mg ilacının yan etkileri:

 1. Sık baş ağrıları
 2. Uykusuzluk
 3. Kendini sürekli hasta hissetme
 4. İshal

İlacı kullanmaya başladıktan sonra yan etkiler şiddetli bir şekilde görünüyorsa doktorunuza bunu bildirmenizde fayda vardır. Doktorunuz sizin için dozu ona göre ayarlar.

misol nedir

Misol 50 Mg Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Misol 50 Mg, çoğu antidepresan ilacının kullanımından önce dikkat edilmesi gereken kurallar olduğu gibi Misol ilacını kullanmadan önce de dikkat etme28iz gerekenler vardır. Misol Yan Etkileri ilacını kullanmadan önce diğer antidepresan ilaçlarında olduğu gibi doktor tavsiyesi dışında kullanım yapmamanız önerilir. İlacın dozunu kafanıza göre arttırıp azaltmak sizin ayarlayacağınız bir işlem değildir. İlacın kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar da şu şekildedir:

 1. Misol’un bileşenlerinde bulunan yardımcı maddelere alerjiniz varsa kullanmayın.
 2. Eğer başka ilaçlar kullanıyorsanız Misol kullanmadan önce bunu doktorunuza belirtiniz. Çünkü MAO inhibitörleri veya MAO inhibitörü benzeri ilaçlar ile birlikte Misol ilacı tüketmeniz sizlere zarar verecektir. Hatta en son 14 gün içerisinde böyle bir ilaç kullandıysanız dahi bunu doktorunuza belirtin.
 3. Son 14 gün içerisinde pimozid kullandıysanız veya pimozid içeriğiyle aynı içerikte bir ilaç kullandıysanız tedavinizi riske atacaktır. Bu durumda doktorunuza bunu belirtiniz.

İlacın kullanımına dair çoğu bilgiyi öğrenmek sizin karşılaşabileceğiniz sorunlara karşı daha olumlu yaklaşmanızı sağlayacaktır. Umarız ilacı kullanmayı kısa sürede bırakır ve sağlığınıza kavuşursunuz.

Misol 50 Mg Hangi Hastalıklarda Kullanılmaktadır?

50 Mg ve 100 Mg Çoğunlukla depresyon hastalıklarında kullanılsa da bazı depresyon benzeri hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

 1. Depresyon: Diğer bir adı ruhsal çökkünlük olan depresyon hastalıklarının tedavisinde Misol ilacı sık olarak kullanılmaktadır. Depresyon kişinin ruh halinin devamlı bozuk olması sürekli kendini üzgün hissetmesidir. Depresyonun diğer belirtileri ise sürekli ağlama isteği, uyuyamamak veya süreki uyumak, hayattan zevk almamak diyebiliriz.
 2. Obsesif Kompulsif Bozukluk: Obsesif bozukluğu olan kişiler devamlı olarak takıntılı davranışları nedeniyle yaptığı davranışlardan rahatsızlık duyar. Misol ilacı Obsesif bozukluk için ilk tercih olmasa da hastanın durumuna göre tercih edilebilen bir ilaçtır.
 3. Panik Bozukluğu: Beklenmedik zamanlarda aniden heyecanlanma, korkma ve sürekli kaygı duyma gibi belirtileri vardır. Bunun sonucunda hasta panik atak geçirebilir ve bu panik ataklar hayatını olumsuz yönde etkiler.
 4. Travma sonrası Stres Bozukluğu
 5. Sosyal Fobi

 

] }
125 Beğen

Bir Cevap Yaz