Mesane Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Mesane Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Herhangi bir kanser türünün duygusal ve fiziksel stresi ile başa çıkmak yıkıcı ve yaşamı değiştirici olabilir. Sevdiğiniz biri için mesane kanseri belirtileri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyip istemediğinize ya da semptomlarınız olduğuna inanıyorsanız, mesane kanserinin neden olabileceği semptom türlerini anlamak, günlük yaşamınızda karşılaşabileceğiniz durumu daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. . Mesane kanserinin belirti ve semptomları her hastaya ve ayrıca kanserin ciddiyetine ve kanserin ne zaman tespit edildiğine bağlı olarak değişir.Gelecekte kanseri tedavi etmek ve ondan kurtulmak için tıbbi araştırma ve keşifler tamamen gereklidir.

Mesane Kanserinin Sık Görülen Belirtileri

Mesane kanseri ve birçok kanser türü için semptomlar hastadan hastaya farklılık gösterse de, genellikle kendi vücudunuzda ciddi bir tıbbi sorun olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilecek yaygın semptomlar kaydedilir. İdrar yaparken sık sık idrarda bulunan kan pıhtıları boyunca ağrı, mesane kanseri (veya mesane ile ilgili başka bir ciddi hastalık) ile uğraşıyorsanız ortaya çıkabilir. Çoğu zaman idrardaki kan herhangi bir ağrıyı tetiklemez ve bu da hastaların bir kez teşhis edildikleri kadar ciddi olmadığına inanmalarına yol açabilir. Yaygın olarak bildirilen ek mesane kanseri semptomları arasında sık idrara çıkma ile birlikte sık idrar yolu enfeksiyonları (idrar yolu enfeksiyonları) bulunur, ancak her seferinde sadece küçük miktarlarda.

Mesane Kanseri Belirtileri

Bir hasta ilerlemiş mesane kanseri belirtileri ile uğraştıktan sonra, semptomlar ilerleyebilir ve çoğu zaman tedavi veya ilaç tedavisi olmaksızın kötüleşebilir. Alt bacaklarda şişme, alt sırtta (böbreklere yakın) ağrı ve pelvik bölgede ve yakınında büyümeler ilerlemiş mesane kanserinin tüm belirtileridir. Bazı durumlarda, mesane kanseri vücutta büyümeye ve hareket etmeye başladığında, işlem sırasında anemi, kilo kaybı ve kemik ağrısı ile birlikte anal veya pelvik tava meydana gelebilir.

Mesane kanseri semptomları, ileri evrelerde bile kanserin hastanın vücuduna ne kadar hızlı yayıldığına ve mesane kanseri semptomlarının tedavi edilip edilmediğine göre değişecektir. Mesane kanseri belirtileri her hastaya göre değiştiğinden, doktorlardan birden fazla fikir almak sizi doğru tedavi yoluna yönlendirmeye yardımcı olabilir.

Mesane Kanseri Belirtileri
Mesane kanseri belirtileri

Mesane Kanseri İçin Mevcut Tedaviler

Mesane kanserinin belirti ve semptomlarının tedavisi, bir hastada bulunup teşhis edildiğinde mesane kanserinin evresine bağlıdır. Erken evre hastalar için mesane kanserinden kurtulmaya yardımcı olacak çok sayıda cerrahi prosedür vardır ve bu, mesane kanseri olan ileri evre hastalarla çalışmaktan çok daha etkilidir.

Ayrıca mesane duvarına girmiş mesane kanseri belirtileri olan hastalar için ek invaziv mesane kanseri ameliyatları da vardır. Bu ameliyatlar, tümörleri ve kanseri yayılmadan önce çıkarmak için çalışmaktan mesaneyi tamamen çıkarmaya kadar uzanır; bu genellikle mesane kanseri ile mücadele edenler için yaşamı değiştiren bir ameliyattır. Diğer kanser tiplerinden biri olan böbrek kanseri ile ilgili bilgi de alabilirsiniz.

Ek terapi ve tedavi, immünoterapi olarak da bilinen biyolojik tedaviyi içerir. İmmünoterapi, istilacı kanser hücrelerinden kurtulmaya ve bunlarla savaşmaya yardımcı olmak için bağışıklık sistemini tetikleyerek vücut üzerinde çalışan bir tedavidir. Çoğu zaman, immünoterapi, mesane kanseri teşhisi konmuş ve mesane kanseri belirtileri olan bir hastayla uğraşırken üretra yoluyla uygulanır.

Mesane Kanseri Tedavisi

İleri evre mesane kanseri belirtileri olanlar veya yoğun tedavi yöntemlerini tercih edenler için kemoterapi ve radyasyon da mevcut seçeneklerdir. Kemoterapi, kanser hücrelerini öldürmeye yardımcı olmak için çeşitli ilaçlar ve kokteyller kullanır. Radyasyon tedavisinin kullanımıyla, kanser hücrelerini yok etmek için radyasyon kullanılır, ancak bir hastaya mesane kanseri teşhisi konduğunda, ciddi vakalarda bile nadir bir seçenek olabilir.

Mesane kanseri belirtilerini ve mesane kanserinin üretebileceği semptomları anlayarak, sahip olabileceğiniz herhangi bir sorunun veya kanserden muzdarip olabilecek bir sevdiğinizin olup olmadığının daha fazla farkına varabilirsiniz. Mesane kanseriyle birlikte gelen çeşitli semptom türlerini bilerek, bunları kendiniz yaşamaya başlarsanız, hızla tıbbi yardım almak çok daha kolaydır.

] }
44 Beğen

Bir Cevap Yaz