Hamileliğin Erken Belirtileri Nasıl Anlaşılır?

Hamileliğin Erken Belirtileri Nasıl Anlaşılır?

Hamile kalmaya çalışıyorsanız veya olabileceğinizden endişeleniyorsanız, Hamileliğin erken belirtileri öğrenmek, heyecanınızı artırmak veya korkularınızı yatıştırmak için size harika bir referans temeli sağlayacaktır.  Hamile kalmaya çalışıyorsanız veya olabileceğinizden endişeleniyorsanız, hamileliğin erken belirtilerini öğrenmek, heyecanınızı artırmak veya korkularınızı yatıştırmak için size harika bir referans temeli sağlayacaktır. Hamileliğin erken belirtisi testler ve doktor kontrolü ile rahatlıkla anlaşılabilir durumdadır.

Hamileliğin Erken Belirtileri

Hamileliğin ilk belirtisi genellikle gözden geç kalan adet dönemidir. Hamileyseniz, hamileliğinizin tamamı boyunca aylık adet döngünüzü yaşamayacaksınız. Ancak, adet döneminin kaçırılması, mutlaka hamile olduğunuz anlamına gelmez; aşırı kilo alımı veya kilo kaybı nedeniyle de adet olmayabilirsiniz. Vücudunuz yorgun ve yorgunluktan bunalmış olabilir; ayrıca vücudunuzun aşırı gerilmesinin ve gerginliğin bir sonucu olabilir. Bir bebeği emziren veya yakın zamanda doğum kontrolünden çıkmış olanlar gibi hormonal değişiklikler de bir kadının aylık döngüsünü bozabilir.

Hamileliğin Erken Belirtileri

Sabah bulantısı, ne olursa olsun kimsenin almak istemediği bir hamilelik belirtileri; mide bulantısı ve kusma birlikte bir hamilelik belirtisi olabilir. Bununla birlikte, stres, grip, gıda zehirlenmesi veya başka herhangi bir mide sıkıntısı belirtisi de olabilirler. Yine de, hamileyseniz, bu hoş olmayan yan etkinin iki-on iki hafta sürebileceğine dikkat edilmelidir.

Bazı kadınlar, gebe kaldıktan hemen sonra hassas veya şişmiş göğüslerden muzdariptir. Bu, özellikle düzensiz bir aylık döngüden muzdarip kadınlar için hamileliğin erken belirtileri olabilir. Her ne kadar birçok kadın için göğüsleri aylık döngünün başlangıcında hassas ve ağrılı olsa da, bu gerçekten meme hassasiyetinin sizin için nadir bir işaret olup olmadığını ortaya çıkaracak olan kendi adet geçmişinize bağlıdır.

Hamilelik Testiyle Kesin Sonuç

Hamilelik, tansiyonunuzu yükseltebilecek ve kalp atışlarınızı artırabilecek bir düşüncedir. Gerçekten, rahminizin içinde büyüyebilen ya da büyüyemeyen küçük bir yaşam olasılığına odaklanmıştır. Bu pozisyondaysanız, merak ediyor ve bekliyorsanız, öğrenmenin en iyi yolu evde hamilelik testi yapmaktır. Bunlar nispeten ucuzdur ve çoğu eczanede bulunur. Herhangi bir banyoda özel olarak yapabileceğiniz basit bir testtir. hamileliğin erken belirtileri bu tür bir test zevkinize göre yeterince doğru değilse, aile doktorunuzu veya kadın doğum doktorunuzu ziyaret edin ve bir idrar testi yapın, bunlar neredeyse her zaman % 100 doğrudur.

Sağlık hayatımızın bir çok bölümüne etki etmektedir. Daha fazla bilgi almak için makalelerimize göz atabilirsiniz.

] }
52 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Degerli bilgileriniz icin cok ama cok tskr ederim bende hamileyim erken dogum olmasindan cok korkuyorum hayirlisi artik

Bir Cevap Yaz