Hamileler Neden Aşerir?**2022 Güncel

Hamileler Neden Aşerir?**2022 Güncel

Hamileler Neden Aşerir? Hamilelikte aşerme, hemen hemen her kadının gebelik dönemi içerisinde yaşadığı bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Hamileler Neden Aşerir? Kimi zaman tatlı, kimi zaman acı, kimi zaman ekşi şeyler aşeriliyor. Hamileler Neden Aşerir? Herkes farklı bir şeyi aşermekle birlikte, kadınlar kimi zaman daha önce tadını hiç sevmediği şeyleri bile aşerebiliyor. Peki hamilelikte aşerme durumu neden ortaya çıkıyor?

Gebelikte Aşerme

Hamileler Neden Aşerir? Hamile kadınların %85’inde aşerme durumu ortaya çıkıyor. Birbirinden çok farklı yiyecekler aşerilebildiği gibi kimi zaman yenilmeyen maddelerin de aşerildiği durumlar olabiliyor. Hamileler Neden Aşerir? Yapılan bir araştırmaya göre aşerme kültüre bağlı olarak gelişen bir davranış. Yani gebelikte aşerme, her kültürde gerçekleşmiyor. Ancak hamilelik döneminde aşeren kadınların bu süreçte kilo almaya daha yatkın oldukları kabul ediliyor.

Aşerme Neden Oluyor?

Hamileler Neden Aşerir? Hamilelik döneminde aşermenin tam olarak neden olduğu bilimsel olarak açıklanmış değil. Ancak uzmanlar bunun gebelikte yaşanan hormonal seviyelerdeki değişim sonucunda ortaya çıkabileceğini söylüyor. Hamileler Neden Aşerir? Aynı zamanda yine gebeliğe bağlı olarak değişen kan şekeri seviyeleri de aşermenin nedenleri arasında sayılıyor. Vücutta meydana gelen bir eksiklik de hamilelik döneminde o eksikliğin giderilmesine yönelik olarak aşerme davranışı olarak kendini gösterebiliyor.

Aşermeyi Kontrol Altına Almak İçin Öneriler

Hamileler Neden Aşerir? Hamilelik sürecinde fazla kilo almamak için gereğinden fazla yememek önem taşıyor. Dolayısıyla sık aşeren kadınlar bunun nasıl giderilebileceğini merak ediyor. Hamileler Neden Aşerir? Bunun için uzmanlarca önerilen birkaç yol mevcut.

  • Daha uzun süre tok hissetmenizi sağlayacak besinler tüketebilirsiniz.
  • Hamilelik süresi boyunca gereğinden fazla yememek için doğru bir beslenme düzenine sahip olmanız önemli. Gerekirse bir uzmandan yardım alarak size uygun olan bir beslenme düzeni oluşturabilirsiniz. Düzenli öğünlerle beslenmek tok hissetmenize yardımcı olacaktır.
  • Öğünler arasında acıkmanız normaldir. Ara öğün olarak sağlıklı yiyeceklere yönelebilirsiniz.

] }
22 Beğen