Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Gebelik Belirtileri Nelerdir?

İlk Üç Aylık Dönem Heyecan ve Kilo Alma ile Dolu

Hamilelikte gebelik belirtileri, içindeki yaşam büyümeye ve kendi küçücük varlığı haline gelmeye başladığında bir kadına “parlayan güzelliği” bırakıyor. Ne yazık ki, başlangıçtaki “annelik parıltısı” nın yerini çoğu zaman bütün gün durmaksızın kusan bir kadının yeşil solgunluğu alır. Yorgunluk o kadar baskın hale gelir ki sabahları yataktan neredeyse kalkamaz ve sonunda hareket etme gücünü bulduğunda, kusmak için genellikle tuvalete koşmak olur. Böylece en azından ilk üç aylık dönemde yepyeni bir gün başlar.

Her üç aylık dönem, fetüsün / embriyonun ilerleyen yaşına ve taşıdığı bebeğe uyum sağlayan annenin vücuduna özgü kendi gebelik belirtileri semptomlarına sahiptir. İlk üç aylık dönem genellikle mide bulantısı, bitkinlik, sırt ağrısı ve sık idrara çıkma ile dolu bir dönemdir. Sabah bulantısı genellikle gebeliğin ikinci ve altıncı haftası arasında başlar ve çeşitli sürelerde sürebilir; bazıları üç aylık sınırda bitiyor ve diğerleri tüm hamilelikleri boyunca acı çekiyor.

İkinci Üç Aylık Dönemde Gebelik Belirtileri İyileşir

İkinci üç aylık dönem bebeğin dışa doğru büyümesinin başlangıcı ve bebeğinizin karnının genişlemesidir. Bu, gerçekten hamile görünmeye ve bu konuda kendinizi iyi hissetmeye başladığınız zamandır. Hamile kıyafetleri, bebek alışverişi ve bebeğin gelişi için planlama vardır. İlk üç aylık dönemdeki kadar yorgun değilsiniz, bu yüzden hamileliğin gerçek “varlığının” tadını çıkarabilirsiniz. Bu üç aylık dönemde bebeğin kalp atışını gerçekten duyacaksınız.

Bunlar, sadece rahatsızlık ve mide bulantısından ziyade, bebeğinizin sizin için gerçek olduğu değerli anlardır. Gebelik belirtileri bebek daha dışa doğru büyümeye başladığında ve denge merkeziniz daha garip hale geldikçe sırt ağrısı gibi hamilelik semptomlarının artması olasıdır. Bebek karnındaki fiziksel değişikliklere alışana kadar dikkatli olun. Bebeğinizin gelişimi ile büyümeye devam ederken öyle kalmak isteyeceksiniz.

Gebelik Belirtileri
Gebelik Belirtileri
  1. Trimesterde Boyut Bir Gebelik Belirtisidir

Üçüncü üç aylık dönem genellikle hamileliğin “yuvalama aşaması” olarak adlandırılır, çünkü bu, anneliğin gerçekliğinin başladığı zamandır. Bu aşamaya ulaşmak, genellikle son yaklaşırken bir rahatlamadır, ancak aynı zamanda doğum fikri daha gerçek hale geldikçe korkutucudur. Bu noktada, kilonuz ve şekliniz gerçek bir rahatsızlık haline geldi, ancak bebeğin sağlıklı bir doğum kilosuna büyümeye devam etmesi gerektiğinden sıvıları veya beslenmeyi azaltmanın zamanı değil. Göz ardı edilirse ciddi yan etkilere sahip olabilecek, gebeliğin neden olduğu bir hipertansiyon olan Toksemiden haberdar olun.

Belirtileri hızlı kilo alımı, ellerde, yüz ve ayaklarda şişme ve kan basıncında yükselmedir. Sıklıkla bulantı, baş dönmesi ve şiddetli baş ağrıları eşlik eder. Dikkat etmek isteyeceğiniz diğer bir gebelik belirtileri Gebelik Diyabeti’dir. Bu geçici bir hamilelik belirtisidir ve herkes bundan muzdarip değildir. Bununla birlikte, önleyici bir önlem olarak, doktorların ofisleri artık kan şekerinin yükselip yükselmediğini kontrol etmek için özel bir Glikoz Tolerans Testi gerektiriyor.

] }
41 Beğen

Bir Cevap Yaz