En İyi Antidepresan Ve Faydaları

En İyi Antidepresan Ve Faydaları

En iyi antidepresan hangisidir? Bu soru antidepresan kullanmaya başlayan kişilerin araştırdığı bir sorudur. Elbetteki daha önce antidepresan kullanan kişilerden yorumlarını ve düşüncelerini öğrenmek en doğal hakkımızdır.

Öncelikle bilmemiz gerekiyor ki en iyi antidepresan diye bir şey yoktur. Her kişinin bünyesine, problemine göre farklı farklı antidepresan ilaçları depresyon tedavisinde kullanılmaktadır. En basitinden kilo almanıza sebep olabilecek antidepresan ilaçları varken kilo kaybı yaratabilen antidepresan ilaçları da mevcuttur. Bu durumda kişiye en uygun ilaç doktoru tarafından ona aktarılan verilere göre belirlenmektedir. Bunun için antidepresan ilacı kullanmadan önce bir araştırma yapmak istiyorsanız araştırdığınız kişideki kronolojik hastalıktan depresyon problemine kadar araştırmanızı tavsiye ediyorum.

Unutmayalım ki ilaç kullanımı zaten bünyemize zarar verirken antidepresan ilaçlarının bilinçsiz kullanımı daha çok zarar verebilir. Antidepresan ilacı kullanmak istiyorsanız depresyon hastalığınız mı daha zararlı antidepresan ilacı mı diye kendinize sormalısınız.

En iyi Antidepresan ve Faydaları

En İyi Antidepresan
En İyi Antidepresan

Antidepresan ilaçları depresyon sorunları ve bazı mental sorunların giderilmesi amacıyla kullanılan ilaçlardır.

Depresyon olan kişide bedensel, duygusal ve zihinsel belirtileri olan ve depresyon olan kişiye ciddi zararlar verebilecek ruhsal sorunlardır. Bu sorunları kişiler bazen kendileri aşmakta güçlük çekebilirler. Bu durumda psikolojik desteğin yanında depresyon ilaçları olan antidepresanları kullanmak kişinin iyileşme sürecinde ekstra yararlı olacaktır. Fakat diğer ilaçlar gibi depresyon ilaçlarını da bilinçsiz kullanmak sizi daha kötüye itebilir. Bu yüzden doktorunuzun kontrolü altında gerçekten iyileşme amacına odaklanarak en iyi antidepresan kullanabilirsiniz. Ruhsal sorunları aşmada psikologlar ve antidepresanlar kadar kişinin kendisinin de gayret göstermesi iyileşme sürecinde etkili olacaktır. Ayrıca çevrenizde depresyon hastalığı olan bireyler varsa onlara mental açıdan destek olmak onların iyileşme süreçlerine olumlu hızlanmalar sağlayacaktır.

Ruhsal sorunlarınızı aşmak için psikolog desteği almak ve antidepresan kullanmak utanç verici bir şey değildir. Uzman bir kişi olan doktorunuzun bilgisi dahilinde kullanmanız sizin iyileşme süreciniz için olması gereken tek yöntemdir. Arkadaşlarınızın veya ailenizin sözü ile lütfen antidepresan kullanımına başlamayın. Nacizane tavsiyem direkt 1. ağızdan doktor tavsiyesi ile başlayacaksanız başlayın.

Depresyon Nedir? Depresyonda Olduğumu Nasıl Anlarım?

En iyi antidepresan kullanmadan önce bu konuda iyice bilgi sahibi olmanız açısından depresyonun ne olduğunu, belirtilerinin neler olduğunu iyice öğrenelim.

Depresyonda olan bir kişi gün boyu depresif duygu durumunda olabilir. Bu her insanın hayatında başına gelebilecek bir olay olmanın yanı sıra bazı insanlarda bu süre uzun sürebilir. Uzun sürmesi durumunda aşağıdaki diğer depresyon belirtilerine de bakıldıktan sonra karar verilip doktora gitmenizi tavsiye ediyorum.

  1. İlgi ve istek kaybınız varsa
  2. Kilo kaybınız veya kilo artışınız varsa ( uzun süreli )
  3. Uykusuzluk çekiyorsanız veya uzun süre uyumaya başladıysanız
  4. Hareketlerinizde uyuşukluk varsa, sürekli yorgun – bitkin hissediyorsanız
  5. Sürekli bir şeylerden huzursuzluk duyuyorsanız
  6. Odaklanmada zorluklar yaşıyorsanız
  7. Kendinize zarar verme düşünceleriniz varsa
  8. Değersizlik ve suçluluk hissediyorsanız

Okuduklarınız sizi en az 1-2 haftadır yansıtan şeyler ise doktorunuza psikolojik sorunlarım var diye başvurmanızı öneririm. Unutulmamalıdır ki sağlığınız her şeyden önemli!

] }
68 Beğen

Bir Cevap Yaz