Depresyon Belirtileri, Majör Depresyon Belirtileri, Ağır Depresyon Belirtileri

Depresyon Belirtileri, Majör Depresyon Belirtileri, Ağır Depresyon Belirtileri

Depresyon Belirtileri tek bir belirtiyle değil, bir dizi belirtiyle karakterizedir. Majör Depresyon Belirtileri ve ağır depresyon belirtileri bir uzman tarafından teşhis edilmelidir. Kişilerin kendi kendine teşhis koyması durumu daha da kötüleştirebilmektedir. Depresyon Belirtileri Nelerdir? Depresyon yalnızca ruh halindeki bozukluklarla değil, aynı zamanda bedensel ve bilişsel işlevlerle de ilgilidir. Depresyon tanısının konabilmesi için depresyonun tipine bağlı olarak bu belirtilerin bir kısmının bulunması gerekir.  Unutmayalım ki, bir kişide depresif bozukluk varlığını yalnızca tıbbi bir teşhis doğrulayabilir.

 • Enerji kaybı
 • Uyku bozuklukları
 • Yeme bozuklukları
 • Cinsellik sorunları
 • Konsantre olma veya düşünme yeteneğinde azalma
 • Üzüntü ve aşırı duyarlılık
 • Suçluluk ve karanlık düşünceler
 • Yorgunluk
 • Değersizlik hissi

Ağır Depresyon Belirtileri ile geçici depresyon karıştırılmamalıdır. Bu iki durumun semptomları bazen benzer olabilse de (üzüntü, uyku bozukluğu, cesaret kırılması vb.), süreleri iyi bir göstergedir. Basit depresyon geçici belirtilere yol açar.

depresyon belirtileri

Ağır Depresyon Belirtileri Nelerdir? Majör depresyon, en az iki ardışık hafta boyunca neredeyse sürekli olarak kendini gösteren iyi karakterize edilmiş duygudurum bozukluklarının ortaya çıkması ile karakterize edilir. Bu rahatsızlıklar genellikle duygusal, sosyal veya profesyonel alanlarda önemli zorluklara neden olur. Depresif belirtilerin birleşimi kişinin çevresindekileri uyarabilir. Ayrıca, hastalığı daha iyi teşhis etmek için uzmanın kişinin yakınları ile konuşması yarar sağlayacaktır.

Depresyon Belirtileri Tedavisi

Majör Depresyon Belirtileri bir uzman tarafından tedavi edilmelidir. Depresyon belirtileri tedavisi için uzmanlar kişilerin hayatlarını ve duygudurum bozukluklarını düzeltmeye odaklanır. Uzman doktorlar tarafından yapılan tedaviler genelde psikoterapileri içermektedir. Durumun ağırlığı ve kişiyi etkileme sürecine bağlı olarak ilaç tedavisi de uygulanabilir. Bu ilaçla tamamen doktor kontrolünde ve düzenli olarak kullanılmalıdır. Birden kullanmayı bırakmak depresyonu daha kötü hale getirebilmektedir.

Depresyon İyileşme Belirtileri göstermeye başlayan kişilerin ilaç tedavisi kademeli olarak kesilecektir. Hastalardaki majör depresyon belirtileri tedavi edildikten bir süre sonra tekrarlayabilir. Depresyonun nedeni kişini hayatına bağlı olabilir. Bu durumu tetikleyecek olaylar yaşanması tekrarlanmasına ve tedaviye tekrar ihtiyaç duyulmasına neden olacaktır. Kişilerin doktora gitmekten çekinmemesi ve tedaviye olumlu bakmaları onların yararına olacaktır.

] }
62 Beğen

Yapılan Yorumlar

 1. Buradaki belirtilerin bir çoğu bende bunu yiyor o zaman bende bi depresyondayım sanırım

 2. 2 sene önce

  Mutlaka iyilesince ilaclar doktor tedavisinde kesilmeli kademe kademe azaltilmali ilac dozu

 3. Çok yararlı oldu iyiki okudum

 4. Çok güzel bir bilgilendirici paylaşım olmuş elinize sağlık

 5. 2 sene önce

  Çağımızında her 10 kişiden 5 veya 6 sında depresyon belirtisi mevcuttur. Ama uzman olmayan kişilerle tavsiyelerde kullanilan antidepresanlarin hiç bir tedavi edici özelliği olmamakla birlikte sorunları da ortadan kaldırmakdır. Uzman hekimlerin size onermedigi hiç bir ilacı kullanmayin

 6. Belirtilerini bu kadar detaylı okumamıştım çok tesekkür ederim

 7. 2 sene önce

  Bu değerli bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederim.

 8. 2 sene önce

  Ya ben çok sinirlenen bir insanım merak ettim girdim baktım Allah’tan değilmişim depresyon sorunum yok bu bilgi içimi rahatlattı teşekkürler

 9. 2 sene önce

  Depresyon tanısı konulmadı ama ara sıra bu belirtileri yaşıyorum. Belki de ilerde yaşayacağım bir sorun olacaktı. Bu yazı beni bilinçlendirdi.

 10. Depresyonlardayım unutuldum şarkısı geldi aklıma bi anda gercekten harika bi makale olmuş tanımlar tam konusu olmus

 11. 2 sene önce

  Kaliteli ve sağlam bilgilerin bol olduğu çok güzel bir makale olmuş tebrikler

 12. 2 sene önce

  Gerçekten çok yararlı oldu bu bilgiler tam aradığım detaylı bilgi

 13. Son zamanlarda deprosyon kelimesini sık duyar olduk insanlar daha çok deprosyana yakalandı bu yazıdaki bilgiler bizi çok aydınlattı gerçekten güzeldi

 14. Ya ben çok sinirlenen bir insanım merak ettim girdim baktım değilmişim depresyon sorunum yok çok şükür

 15. Malesef çok yaygın görülen durumlar depresyon belirtisi ve kötü bir genelleme ama milletçe depresyona yatkiniz gibi görünüyor. Kendim için de geçerli bu yanlış anlaşılma olmasın.

 16. 2 sene önce

  Bende çok yaşarım ve yoruldum bundan. Senir insanları kırmak hayatı kendine herkese zehir etmek.

 17. 2 sene önce

  Araştırma yaptığım konu için faydalanacağım bir makale teşekkür ederim

 18. Tesekur ederim bu guzel bilgiler icin

 19. Depresyon ciddi psikolojik. Rahatsızlık ve üzücü depresyon belirtisi olabilir. Bu da bu durumda arkadaşların yanında olması gerekir. Yalnız bırakılmaması gerekir. En kısa sürede için deki problemler çözülmesine yardımcı olarak depresyondan çıkartılır.

 20. 2 sene önce

  Kardeşimin yukardaki belirtilerini taşıdığını farkettik gün geçtikçe içine kapanık olmaya başlamıştı. Böyle makaleler olmasa zamane çocuğu der geçerdik kesin

 21. 2 sene önce

  Bu belirtilerin bir kısmını taşıyorum sanırım kendimden şüphe etmeye başladım şu an

 22. Şuan depresyonda olma ihtimalimin olduğunu öğrendim teşekkür ederim bilgiler için

Bir Cevap Yaz