Çocukları Tuvalete Alıştırma Yaşı Kaçtır ? ** Güncel 2022

Çocukları Tuvalete Alıştırma Yaşı Kaçtır ? ** Güncel 2022

Çocukları Tuvalete Alıştırma Yaşı Kaçtır ? Tuvalete alıştırma eğitimi kimi zaman zorlu bir süreç olabilmektedir. Çocukları Tuvalete Alıştırma Yaşı Kaçtır ? Her çocuğa kendi gelişimine bağlı olarak yeterli bir seviyeye geldiğinde tuvalet eğitimi verilmelidir. Çocuklara kolay tuvalet eğitimi nasıl verilir? Çocukları tuvalete alıştırma yaşı kaçtır?

Tuvalet Eğitimi Yaşı Nedir?

Çocukları Tuvalete Alıştırma Yaşı Kaçtır ? Çocuklarda tuvalet eğitimi yaşı aslında tamamen çocuğun gelişimine bağlıdır. Bir çocuk erken dönemde tuvalete alışabilirken, bir diğeri bu davranışı daha geç öğrenebilmektedir. Çocukları Tuvalete Alıştırma Yaşı Kaçtır ? Uzmanlar ortalama olarak tuvalet eğitiminin 18-24 ay arasında verilebileceğini belirtmektedir.

Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Çocukları Tuvalete Alıştırma Yaşı Kaçtır ? Unutulmaması gerekiyor ki, her çocuğun gelişimi farklıdır. Bu noktada çocuk üzerinde baskı kurmak başarılı tuvalet eğitimi konusunda engel olmaktadır. Çocukları Tuvalete Alıştırma Yaşı Kaçtır ? Çocuğunuzun tuvalet eğitimine hazır olması için birkaç yol uygulayabilirsiniz.

Zamanlamayı Doğru Seçin

Çocuğunuzun mutlu olduğu bir dönemde tuvalet eğitimini vermek oldukça önemlidir.

Ne Dediğinizi Anlıyor Olması Önemli

Çocukları Tuvalete Alıştırma Yaşı Kaçtır ? Çocuğunuzun tuvalet eğitimini tamamlayabilmesi için ne dediğinizi doğru bir şekilde anlayabiliyor ve uygulayabiliyor olması önemlidir. Aksi takdirde verdiğiniz talimatlara uyamayacak, ihtiyacını tuvalette gidermeyi zaten öğrenemeyecektir. Çocukları Tuvalete Alıştırma Yaşı Kaçtır ? Dolayısıyla çocuğunuzun bunları anlayabilecek kadar büyümesini beklemelisiniz.

Çiş ve Kakanın Ne Olduğunu Öğretin

Çocukları Tuvalete Alıştırma Yaşı Kaçtır ? Çocuklara çiş ve kakanın ne olduğunu öğretmek sağlıklı bir tuvalet eğitimi gerçekleştirilmesi için güzel bir adımdır. Çocukları Tuvalete Alıştırma Yaşı Kaçtır ? Bunların anlamını bilen çocuk, tuvalet eğitimi almaya hazırdır denebilir.

Çocuğunuzun Tuvalet Eğitimine Hazır Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Bunu anlamak için çocuklarınızın davranışlarını takip etmeniz önerilir.

  • Bezini doldurduğunda rahatsızlık hissediyor ve çıkarmak istiyorsa,
  • Tuvalet ihtiyacı geldiğinde bunu belli mimiklerle anlatabiliyorsa,
  • Başkasında gördüğü lazımlık gibi araçlara ilgi duyuyorsa,
  • Bazı şeyleri kendisinin yapabileceğini ifade ediyorsa,
  • Bezindeki ıslaklığı fark edebiliyor ve bundan rahatsızlık duyduğunu belirtiyorsa,

Çocuğunuzun tuvalet eğitimi zamanı gelmiş olabilir. Bu durumda çocuğunuza bu eğitimi vermeye başlayabilirsiniz.

] }
24 Beğen