Çocukla Doğru İletişim Nedir? İletişim Kurmanın 10 Altın Kuralı ** Güncel 2022

Çocukla Doğru İletişim Nedir? İletişim Kurmanın 10 Altın Kuralı ** Güncel 2022

Çocukla Doğru İletişim Nedir Doğru iletişim kurmak hem çocuklarınızın daha sağlıklı bir psikolojiye sahip olması hem de özgüvenli ve sosyal açıdan başarılı bireyler olmaları konusunda oldukça önem taşır. Çocukla Doğru İletişim Nedir Bunun için ebeveynler, çocukları ile kurdukları iletişime özen göstermeli, tavırlarına dikkat etmelidir. Çocukla Doğru İletişim Nedir Çocuklarla doğru iletişim kurmanın 10 altın kuralını sizler için derledik.

1.Can Kulağıyla Dinleyin

Çocuklarla doğru bir şekilde iletişim kurmak için yapmanız gereken ilk şey onu dinlediğinizi ve önemsediğinizi hissettirmektir.

2.Cinsiyet Ayrımı Yapmayın

Çocukla Doğru İletişim Nedir Kız ve erkek çocuklar arasında cinsiyet ayrımı yapmak, çocuklarla sağlıklı iletişim kurmak yolundaki en büyük engellerden biridir. Çocukla Doğru İletişim Nedir Çocuklarınıza eşit davranmaya dikkat etmelisiniz.

3.Ona Fırsat Tanıyın

Çocukla Doğru İletişim Nedir Çocuklarınıza kendilerini ifade edebilmeleri için fırsat tanımanız önemlidir. Çocukla Doğru İletişim Nedir Özgüvenli çocuk yetiştirmek konusunda en büyük adım çocuklarınıza kendilerini ifade etmeyi öğretmektir.

4.Azarlamayın

Çocukla Doğru İletişim Nedir Hiçbir koşulda çocuklarınızı azarlamamaya dikkat etmelisiniz. Çocukla Doğru İletişim Nedir Gerektiğinde onu uyarabilirsiniz ancak ses tonunuz ve tavrınız bu noktada oldukça önemlidir.

5.Hata Yapmalarına Müsaade Edin

Çocukla Doğru İletişim Nedir Hata yapmayan hiçbir insan yok. Çocukla Doğru İletişim Nedir Çocuklarınızın da hata yapabileceğini kabul etmelisiniz.

6.Sevginizi Dile Getirin

Çocukla Doğru İletişim Nedir Onu ne kadar sevdiğinizi sık sık söyleyebilir, bu sevgiyi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Çocukla Doğru İletişim Nedir Sevginizin hiçbir koşulda değişmeyeceğini bilmesi özgüvenli çocuk yetiştirmek açısından önemlidir.

7.Tutarlı Olun

Çocukla Doğru İletişim Nedir Çocuğunuza söylediğiniz şeylerin, koyduğunuz kuralların ve davranışlarınızın tutarlı olduğundan emin olmalısınız. Çocukla Doğru İletişim Nedir Çocukların taklit yoluyla öğrendiğini unutmamak önem taşıyor.

8.Saygılı Olun

Çocukla Doğru İletişim Nedir Çocuğunuzun da bambaşka bir birey olduğunu kabul edin. Çocukla Doğru İletişim Nedir Ona karşı saygı duyduğunuzu hissetmesine izin verin.

9.Özel Aktiviteler Planlayın

Çocukla Doğru İletişim Nedir Onunla baş başa vakit geçirmeniz büyük önem taşıyor. Çocukla Doğru İletişim Nedir Sinema, tiyatro gibi etkinliklere katılabilir, birlikte yemeğe çıkabilirsiniz.

] }
22 Beğen

Bir Cevap Yaz